fakta.ba

Zar je ovo evropsko Sarajevo?

Kakav šok na Koševu! Fudbaleri Širokog Brijega (3:1) odnijeli su…

Kakav šok na Koševu! Fudbaleri Širokog Brijega (3:1) odnijeli su sva tri boda sa stadiona “Asim Ferhatović Hase” protiv domaćeg Sarajeva koje je tako napravilo korak unazad u borbi za titulu prvaka Bosne i Hercegovine, ali i izlazak u Evropu.

Bordo tim je očekivao trijumf na otvaranju proljetnog dijela sezone, no pretrpio je hladan tuš protiv gostiju iz Hercegovine koji su nakon decenije slavili na Koševu.

Nakon 0:0 u prvom poluvremenu, gosti su poveli fantastičnim pogotkom Daniela Lukića u 47. minuti utakmice.

Samo pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 0:2. Mrežu domaćih zatresao je i Mihael Kuprešak.

Treći gol pao je u 77. minuti preko Petra Mišića. Do tog momenta domaći tim nije uputio nijedan šut u okvir. To je bio znak da gledaoci lagano počnu napuštati tribine najvećeg bh. stadiona…

Blamažu je donekle ublažio Mirza Mustafić sjajnim golom sa udarcem sa više od 20 metara.